Co se u nás děje

Seminář pro vedoucí VKM - 2. část

Podzimní seminář pro vedoucí VKM se koná v termínu 20. - 21. října 2018.

Rezervaci můžete provést v přehledu našich akcí nebo přímo zde.

Platí - stejně jako při pořádání jarního semináře - že pokud nejste registrování pod Českým svazem včelařů, z.s. a přesto máte zájem se našeho semináře zúčastnit, kontaktujte nás na e-mailu info@souvnasavrky.cz.

 


Seminář pro vedoucí VKM - 1. část

Ve dnech 20. - 21. 1. 2018 proběhl v Nasavrkách další ročník semináře pro vedoucí VKM. Program byl velice různorodý a každý z účastníků si určitě domů odnesl nové vědomosti, poznatky nebo náměty pro práci s dětmi ve svém včelařském kroužku. Druhá polovina vedoucích se může těšit na říjen 20. - 21. 10. 2018, kdy je pro Vás seminář taktéž nachystán. Pokud nejste registrováni pod ČSV a máte zájem se semináře účastnit, kontaktujte nás na info@souvnasavrky.cz.


První seminář vedoucích VKM - "dílničky"

29.9.2017 se sešlo prvních 15 zájemců, kteří chtěli načerpat inspiraci a nápady pro praktickou činnost. Téma bylo Anatomie a morfologie včely medonosné. Co všechno si zájemci vyzkoušeli? V laboratoři si zhotovili vzorky, které si prohlédli pod mikroskopy, naučili se preparáty snímat a fotografovat, vyrobili si model včely technikou filcování vlny, seznámili se s možností tvorby pexes a osmisměrek na počítači.

       

30.9.2017 účastníci pokračovali na téma Vývoj včely medonosné. Úvod byl jako předchozí den věnován krátké přednášce na dané téma a opět vedoucí dostali výukové materiály. Pak už následovala praktická činnost, výroba modelu včelíchbuněk s modely jednotlivých vývojových stádií včely a interaktivní skládačky. Oba dva dny byly i krátké ukázky využití interaktivních tabulí pro práci ve včelařských kroužcích. Účastníci si mimo inspirace odnesli zhotovené pomůcky a připravené vzdělávací materiály.